logo big

Odział Zdrojowa

33-300 Nowy Sącz, ul. Zdrojowa 32
tel +48 18 547 56 99, 18 441 31 85
e-mail: neltechbiuro@gmail.com

Odział Zielona

33-300 Nowy Sącz, ul Zielona 55
tel +48 18 547 45 00, 18 442 39 36
e-mail: neltech@interia.pl

Oddział Papieska

33-300 Nowy Sącz, ul. Papieska 13
tel +48 18 442 38 04
e-mail: neltechpapieska@gmail.com

 

SERWIS PIŁ TAŚMOWYCH

Usługa ta dotyczy pił taśmowych o szerokości od 10 do 80mm i obejmuje w swym zakresie ostrzenie, rozwieranie zębów i ponowne zgrzanie piły. Odpowiednie wyostrzenie zębów w piłach taśmowych osiągane jest dzięki zastosowaniu ściernic borazonowych, dostosowanych do kształtu zębów danego producenta pił taśmowych. Dzięki temu profil zębów jest identyczny na całej długości piły niezależnie od ilości ostrzeń. Bardzo istotnym czynnikiem jest również odpowiednie rozwieranie zębów piły taśmowej, ważna rolę odrywa tutaj miejsce i sposób przyłożenia grotu rozwieraka. Dla uzyskania najlepszego efektu stosujemy rozwierak sterowany automatycznie, dlatego wartość rozwarcia jest powtarzalna i utrzymana w pożądanym zakresie. Proces zgrzewania pił jest również kontrolowany elektronicznie, tak aby dobór wszystkich parametrów niezbędnych do zgrzania piły był optymalny.

REGENERACJA PIŁ STELLITOWANYCH

Usługa wykonywana jest na maszynach do stellitowania plazmowego marki VOLMER, wierzchołek zęba zostaje stopiony a na jego miejsce zostaje naniesiona odpowiednia ilość stellitu. Usługę regeneracji stellitowania stosujemy w przypadku pił taśmowych szerokich tartacznych od szerokości 80mm do 230mm oraz pił trakowych pionowych. Wszystkie piły dostarczone do regeneracji poddawane są procesowi czyszczenia mechanicznego w celu wykrycia wstępnych uszkodzeń uniemożliwiających dalszy proces regeneracji. Piły, które zostały zakwalifikowane do regeneracji są kolejno walcowane, stellitowane, ostrzone i egalizowane. Wszystkie pozostałe piły, które zostały odrzucone przed procesem regeneracji są zwracane Klientom wraz z opisem uzasadniającym ich odrzucenie.

REGENERACJA PIŁ WIDIOWYCH HM

Serwis regeneracji pił tarczowych z nakładkami z węglików spiekanych to zautomatyzowany proces naprawy obejmujący średnicę pił do 200 do 1000mm, gwarantujący, że zregenerowane narzędzie można eksploatować o wiele dłużej, niż jego oryginalny odpowiednik [wg. opinii naszych Klientów]. Podstawą do osiągnięcia tak wysokiej jakości jest sprawdzenie naprężenia oraz drgań promieniowych i osiowych narzędzia oraz wykluczenie pił o mocno zdeformowanych i przypalonych korpusach. Wykonywanie usługi na maszynach marki VOLMER I KIRCHNER sterowanych numerycznie CNC. Wstawianie płytek z węglików spiekanych marki CERATIZIT, o dużej grubości zapewniające dłuższą eksploatację pił. Dobór kątów natarcia i przyłożenia oraz rzazu i prześwitu pomiędzy korpusem a krawędzią ostrza w zależności od gatunku przecieranego materiału, obrotów pracy piły, rodzaju posuwu oraz ostrzenia ściernicami diamentowymi o odpowiednich parametrach. Wszystkie piły poddawane są procesowi czyszczenia ultradźwiękowego, wytopienia zużytych zębów, wstawienia nowych gniazd, walcowania, wtopienia nowych węglików, ostrzenia kątów natarcia i przyłożenia.

Kontakt

33-300 Nowy Sącz, ul. Zdrojowa 32

+48 18 547 45 00

+48 18 547 56 99

Email: neltechbiuro@gmail.com