logo big

Odział Zdrojowa

33-300 Nowy Sącz, ul. Zdrojowa 32
tel +48 18 547 56 99, 18 547 10 32
18 441 31 85
e-mail: neltechbiuro@gmail.com

Odział Zielona

33-300 Nowy Sącz, ul Zielona 55
tel +48 18 547 45 00, 18 442 39 36
e-mail: neltech@interia.pl

Oddział Papieska

33-300 Nowy Sącz, ul. Papieska 13
tel +48 18 442 38 04
e-mail: neltechpapieska@gmail.com
SPRZEDAŻ INTERNETOWA

Impregnaty/barwniki

IMPREGNATY/BARWNIKI

Seria środków do ochrony drewna marki Bochemit obejmuje zarówno środki do ochrony prewencyjnej, jak również środki do zastosowania na już zaatakowanym drewnie. Z szerokiej oferty zarówno profesjonalista jak i laik może wybrać środek, który najlepiej odpowiada jego potrzebom. Poszczególne środki zostały stworzone dla konkretnych potrzeb klientów na podstawie długoletnich doświadczeń i długotrwałej współpracy z naszymi klientami.

Ochrona prewencyjna nowego i starego drewna w celu ochrony drewna przed zaatakowaniem przez biotyczne szkodniki drewna, takie jak owady, grzyby i pleśnie, właściwym jest wybranie odpowiedniego środka. Środek wybiera się według charakteru pielęgnowanego drewna i używa się zgodnie ze sposobem odpowiednim dla danego środka. W przypadku pielęgnacji starego drewna należy najpierw usunąć ewentualne nieczystości lub powłoki z farby i oszlifować powierzchnię do gładkiego drewna.

Pielęgnacja drewna zaatakowanego przez owady [np. kornik, drwalnik] należy usunąć mocno skorodowaną część drewna, pozbawić powierzchnię ewentualnej tłustej lub pokrytej brudem powłoki, potem do pielęgnacji drewna użyć Bochemit Plus. środek ten zapewni również prewencyjną ochronę zaimpregnowanemu drewnu.

Pielęgnacja drewna zaatakowanego przez grzyba lub pleśń Najpierw należy usunąć zaatakowaną część drewna, dokładnie oczyścić powierzchnię i potem użyć SAVO przeciw pleśni. Następnie drewno pokryć odpowiednim środkiem z serii produkcyjnej Bochemit do ochrony prewencyjnej.

 

BOCHEMIT QB PROFI
Ochrona tarcicy budowlanej we wnętrzach i na zewnątrz przeciw grzybom, owadom i pleśniom.
Stężony wodoro - rozcieńczalny grzybobójczy i owadobójczy środek do drewna i muru. Przeznaczony do impregnacji tarcicy budowlanej we wnętrzach i na zewnątrz, w przypadku stosowania na zewnątrz, zaleca się stosować środek metodą długotrwałego moczenia, ewentualnie użyć jako powłokę kryjącą.
Zastosowanie:
do powierzchniowej, pół - głębokościowej i wgłębnej impregnacji tarcicy, zrębów i innego drewna budowlanego na budowach i rekonstrukcjach we wnętrzach i na zewnątrz.
Aplikacja:
malowanie, natrysk, kąpiel i impregnację ciśnieniową.

BOCHEMIT BASIC
Ochrona tarcicy budowlanej we wnętrzach przeciw grzybom i owadom.
Stężony wodoro – rozcieńczalny środek do drewna, skuteczny przeciw zaatakowaniu przez szkodniki drewna takie jak grzyby i owady. Odpowiedni do ochrony drewna budowlanego, które nie jest poddane oddziaływaniu wpływów atmosferycznych.
Zastosowanie:
prewencyjna ochrona wszelkiego drewna budowlanego i tarcicy, które jest chronione przed działaniem wilgotności.
Aplikacja:
malowanie, natrysk, kąpiel i impregnację ciśnieniową.


BOCHEMIT ANTIFLASH
Ochrona tarcicy budowlanej we wnętrzach przeciw ogniu, grzybom i owadom.
Skoncentrowany preparat przeznaczony do zabezpieczenia drewna budowlanego, konstrukcji dachowych, tarcicy budowlanej przed ogniem, grzybami i owadami. Nie powoduje korozji stali. Preparat jest środkiem biobójczym.
Zastosowanie:
ochrona tarcicy budowlanej i zadaszonych konstrukcji dachowych, które są chronione przed działaniem wilgotności.
Aplikacja:
malowanie, natrysk, kąpiel.


BOCHEMIT BLUESTOP
Ochrona tarcicy budowlanej na zewnątrz przeciw siniźnie i pleśniom.
Stężony preparat do czasowej ochrony świeżo przetartego drewna podczas transportu i magazynowania przeciwko siniźnie i pleśniom.
Zastosowanie:
ochrona świeżo przetartej tarcicy budowlanej
Aplikacja:
malowanie, natrysk, kąpiel.


BEJCA ZIELEŃ MALAHIT / ZIELEŃ SOCZYSTA - niewymywaly barwnik do drewna.
Bejca może być stosowana do barwienia drewna czystego oraz impregnowanego środkami wodororoźcieńczalnymi. Zielony krystaliczny proszek posiada dużą odporność na światło oraz na wymywanie przez opady atmosferyczne. Dla uzyskania jak najlepszej wydajności należy barwnik rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej wody, wymieszać a następnie dodać do impregnatu. Zabawiony materiał należy chronić przed opadami atmosferycznymi do całkowitego wyschnięcia.
Wydajność barwnika dla drewna zabezpieczanego metodą malowania lub natrysku wynosi 1kg - [1000 - 1500l wody ], a dla drewna zabezpieczanego metodą zanurzeniową 1kg - [2000 - 2500l wody].

impregnatimpregnat2

Kontakt

NEL-TECH Prosta Spółka Akcyjna
33-300 Nowy Sącz

ul. Zdrojowa 32, tel. 18 547 56 99
ul. Zielona 55, tel. 18 547 45 00
ul. Papieska 13, tel. 18 442 38 04

Email: neltechbiuro@gmail.com